تبلیغات
اخبار انیمه و مانگا - naruto shippuden storm 4
اخبار انیمه و مانگا
دنیا خوبه با مانگا
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : mohammad kg
نویسندگان
نظرسنجی
کدام انیمه بهتر است؟


نقد و برسی بازی naruto shippuden storm 4 : طوفانی ترین استورم...               

                                                               

نقد و بررسی NARUTO SHIPPUDEN: ULTIMATE NINJA STORM 4

دو برادر، دو مبارز، دو دشمن


به شخصه همیشه از یک سری قوائد و قانون بین انیمه های بلند مثل فیلر ها بیزار بودم، یعنی همان قسمت های اضافی که به داستان اصلی و روند آن ربطی ندارد و صرفا برای فاصله انداختن بین انیمه و مانگا پخش می شود. قسمت های فیلر که بعضا از کیفیت ساخت و داستان گویی ضعیفی برخوردارند معمولا بین انیمه های بلند مثل "بلیچ" (Bleach)، "وان پیس" (One Piece) و از همه مهم تر "ناروتو شیپودن" (Naruto Shippuden) به وفور یافت می شود. یکی از انیمه هایی که بین تمامی انیمه ها به داشتن فیلر زیاد معروف است "ناروتو شیپودن" می باشد که تا به الان اعصاب تمامی هواداران خودش را خرد کرده و خیلی ها برای فهمیدن مابقی داستان به سراغ خواندن مانگا رفتند. البته لازم به ذکر است که مانگا "ناروتو" سال پیش پس از 700 قسمت به پایان رسید.

در این زمان که در حساس ترین نقطه داستان دو ماه است انیمه وارد فیلر شده، عنوان Naruto Shippuden Ultimate Ninja Storm 4 را می توان بهترین گزینه برای طی کردن روند داستانی دانست. عشق و علاقه و محبت اصلا چیز مهمی و واجبی نیست ولی قدرت تنها لازمه زندگی. "اوچیها مادارا" (Uchiha Madara) بزرگترین شخصیت منفی ناروتو بر همین عقیده بزرگترین جنگ جهانی نینجاها (جنگ جهانی چهارم نینجاها ) را به پا کرد. وی قصد دارد با برپایی " Infinite Tsukuyomi" ( گنجوتوسویی که در آن تمامی نینجا ها گرفتار یک توهم شده و در رویاهای خود به خواب می روند) دنیای شینوبی ها را زیر سلطه گرفته و خود به عنوان قدرت مطلق بر آن ها حکومت کند. در این گنجوتسو دیگر خبری از زشتی و پلیدی و جنگ نیست و هرکس طبق رویاهایش به زندگی کردن می پردازد و مادارا بر تمام آن ها تسلط خواهد داشت.

داستان با یک پیش در آمد از جنگ بین "مادارا" و دوست قدیمی و دشمن امروزی اش "سنجو هاشیراما" (Senju Hashirama) شروع می شود. پس از این پیش درآمد، داستان اصلی بازی از دو نقطه مختلف جنگ جهانی چهارم نینجاها شروع می شود. در یک طرف "ناروتو" و "کاکاشی" (Kakashi) در مقابل "اوبیتو" (Obito) و "مادارا" و در طرف دیگر، "ساسکه (Sasuke)" به دنبال جواب های خود و ادوتنسه کردن 4 هوکاگه. روایت داستان در این نسخه و آن هم در زمانی که انیمه در فیلر به سر می برد به خوبی انجام می شود.

کل داستان در سه چپتر خلاصه شده و قبل از شروع هر چپتر یک پیش در آمد از اتفاقاتی که قرار رخ بده به نمایش در می آید. اگر جز آن دسته از افرادی هستید که از اسپویل شدن بدتان می آید و مانگا را نخواندید و می خواهید به وسیله انیمه سوپرایز شوید، به هیچ وجه این بازی و این نقد و بررسی را به شما توصیه نمی کنم. از یک نقطه به بعد داستان بازی از انیمه پیشی گرفته و سراسر اسپویل می شوید. حرکتی که برای این بخش از سوی سازنده صورت گرفته در نوع خود جالب و آن هم این است که از یک نقطه داستان به بعد، نه می توانید ویدیو ضبط کنید و نه می توانید اسکرین شات بگیرید.

یکی از مشکلاتی که به نظرم در نسخه پیشین وجود داشت این بود که نمی توانستید در هر مسابقه از تمامی استایل های مبارزاتی خود استفاده کنید. قبل از هر مسابقه استایل را انتخاب و به مبارزه کردن می پرداختید. در نسخه چهارم از سری Ninja Storm می توانید به راحتی از Awakeningها، Secret Art ها و سایر جوتسو های مبارزاتی استفاده کنید. اگر به دنبال ی بازی فایتینگ پر هیجان و سراسر سرعت هستید، Ultimate Ninja Storm 4 بهترین گزینست.

مبارزه هایی که به صورت Team Battle انجام می شود از سرعت بالایی برخوردار بوده و هر لحظه امکان دارد حریف شما از یار کمکی اش استفاده و از Ultimate Jutsu  یا سایر جوتسوها استفاده کند. اگر سرعتتان در مبارزه کردن و کمبو زنی بالا باشد به راحتی می توانید حرکات حریف خود را کانتر اتک کرده و وی را با انواع و اقسام جوتسو ها ناک اوت کنید. مبارزه با دشمنان زمانی که در حال راه رفتن بر روی دیوار ها هستید نیز در این نسخه بازگشته است. برای مثال در یکی از خاطرات "کاکاشی" در جنگ جهانی سوم نینجاها با دهکده مخفی سنگ، در حال مبارزه کردن با سارقین "رین" (Rin) هستید و می توانید از روی دیوار جوتسو های خود را استفاده کنید و یا دشمن را از طریق کمبو های خود از روی دیوار به زمین بیاندازید.

کمی دقیق نر نگاه کنیم. اگر بخش چند نفره و سایر بخش های بازی در یک دایره قرار دهیم، فقط نصف این دایره مبارزه کردن تشکیل می دهد. مابقی قسمت ها سینماتیک با طراحی های زیبا و گرافیکی عالی که اکثرا با دکمه زنی های سرعتی همراه است. دکمه زنی ها همانطور که گفته شد جز موارد سرعتی و جذاب بازی هستند ولی ای کاش بیشتر به آن ها اهمیت داده می شد. تنها فایده ای که شما را وادار می کند تا از دکمه زنی ها استفاده کنید، این که به بالا بودن ریت شما در پایان هر مبارزه کمک می کند. اگر در طول دکمه زنی ها موفق به زدن دکمه مناسب نشوید شاید شاید نوع رخ دادن اتفاق متفاوت شود در غیر این صورت نه می بازید و نه از Health شما کم می شود.

برای مثال زمانی که "ساسکه"، "ناروتو" و "ساکورا" (Sakura) از "سنین جوتسو" (Sannin Jutsu) های خود استفاده کرده و به مبارزه با کلون های جینجوریکی 10 دم می پردازند، بازی وارد یک صحنه های سینماتیک شده که شما می توانید با دکمه زنی آن ها را پشت سر بگذارید. در یکی از صحنه ها "ناروتو" به سمت زمین پرتاب می شود. حال اگر دکمه مورد نظر را سریع بزنید و موفق شوید، "ساکورا" به وسیله سنین جوتسو خود شما را می گیرد و در غیر این صورت به زمین خورده و بعد از آن "ساکورا" شما را می گیرد.همین کم بودن مبارزات در بخش داستانی، کمی تو ذوق می زند. تو این برهه زمانی از داستان تیم سازنده می توانست مبارزات متعدد تری نسبت به چیزی که قرار داده را برای بازی تعبیه کندو ولی حالا می بینیم که در این سه چپتر هم روایت داستانی خیلی سریع اتفاق می افتد و هم مبارزات کم تعداد هستند.

بخش آنلاین بازی متاسفانه از کیفیت سرور های پایینی بهره می برد. بعد از کلی سلام و صلوات شما به یک نفر متصل می شوید و شخصیت خود را انتخاب می کنید و به بازی کردن می پردازید. حال فرض کنید در میان لگ هایی که دارید، افت فریم در هنگام استفاده از یک سری Ultimate Jutsu ها و یا کمبو های ساده چقدر می تواند شمارا آزار دهد. علاوه بر بخش تک نفره و چند نفره، یک بخش مبارزات و بخش ادونچر نیز قرار داده شده است.

در بخش مبارزات آزاد می توانید با شخصیت دلخواه خود در مقابل شخصیت انتخابی به مبارزه کردن بپردازید. بخش ادونچر تا حدی حس و حال عناوین ادونچر دنیای باز را به بازی القا می کند. به عبارتی Ultimate Ninja Storm 4علاوه بر تجربه یک عنوان فایتینگ انیمه ای، تجربه یک عنوان ادونچر دنیای بازی انیمه ای را نیز در اختیار هوادارانش گذاشته است. قبل از نکته ای باید بگویم این بخش با آن Advanture نسخه سوم متفاوت. در آن جا شما بخش داستانی بازی شروع می کردید ولی در اینجا دنیای متفاوتی در مقابل شماست که باید به جست و جو در آن به پردازید.

داستان این بخش به بعد از جنگ جهانی چهارم نینجاها مربوط می شود. جایی که "کاکاشی" به عنوان ششمین هوکاگه دهکده مخفی برگ انتخاب شده و شما در نقش "ناروتو" می بایست یک سری از ماموریت های اصلی وی و سایر کاگه ها و یا شخصیت های انیمه را انجام دهید. می توانید آزادانه به دیگر دهکده ها سفر کنید و ماموریت های فرعی و اصلی آن نقاط را نیز انجام دهید. نکته جالب در مورد این بخش این که در طول مسیر یک سری قطره های آب قرار داده شده که با انتخاب آن ها خاطرات گذشته "ناروتو" از آن محیط برایش تداعی می شوند. برای مثال جنگ "ناروتو" و " گارا" (Garaa" زمانی که بچه بودند، نقطه ای که شروع دوستی صمیمی این دو شخصیت دوست داشتنی شکل گرفت و یا جنگ بین "کاکاشی" و "زابوزا" (Zabuza) که یکی از بهترین بخش های انیمه است.

نکات مثبت

گرافیک هنری مثال زدنی

صداگذاری قوی

مبارزات سریع و دلنشین

دکمه زنی های هیجان انگیز

نکات منفی

افت فریم های کم ولی شدید

محتویات کم بخش داستانی

کیفیت پایین سرورها

سخن آخر

در آخر عنوان Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 4 نهایت بتواند 5 ساعت شما را سرگرم خود کند. همین 5 ساعت سرشار از خاطرات خوب شما در این انیمه است. همچنین می توانید با دوستان خود Team Battles های خوبی را تجربه کنید و یا در بخش Adventure Mode حسابی خود را سرگرم کنید و در نهایت تجربه بازی بدون شک برای شما سرگرم کننده و لذتبخش خواهد بود.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
mohammad kg
یکشنبه 3 مرداد 1395
دوشنبه 23 مرداد 1396 03:50 ب.ظ
I have to thank you for the efforts you've put in writing this website.
I'm hoping to view the same high-grade blog posts from you in the future as well.
In truth, your creative writing abilities has inspired me to get
my very own site now ;)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای اخبار انیمه و مانگا محفوظ است